Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x

Ostatnio dodane

 

O Bractwie

27.10.2010
AKT PARTNERSTWA
 
o współpracy między Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Zbąszynku, w województwie lubuskim, w Rzeczypospolitej Polskiej a Związkami Strzeleckimi z landów Brandenburgii i Saksonii, w Republice Federalnej Niemiec.
 
 

Myśl przewodnia: „Przyjaźń jest nie tylko drogocennym podarunkiem, lecz także trwałym obowiązkiem”.

Cele partnerstwa

1. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Zbąszynku, w województwie lubuskim, w Rzeczypospolitej Polskiej i Związki Strzeleckie w Peitz, Forst, Haidemuhl z landu Brandenburgii oraz Związek Strzelecki w Gross Duben z landu Saksonii, w Republice Federalnej Niemiec, zobowiązują się dążyć do umacniania partnerstwa, współpracy w imię dobra swych członków.
2. Celem i wzajemną wolą partnerów jest długoletnia przyjaźń oraz wspieranie i rozwijanie regularnych kontaktów w oparciu o coroczny kalendarz imprez, kontynuowanie wymiany doświadczeń na płaszczyźnie kultury oraz strzelectwa sportowego, czarnoprochowego,
i innych, z zachowaniem obowiązujących ustaw i statutów stowarzyszeń i związków strzeleckich.

3. Uzgodnienia dotyczące dalszych konkretnych przedsięwzięć, które służyć będą dobremu sąsiedztwu i przyjacielskiej współpracy, będą podejmowane przez partnerów w miarę potrzeb.

4. Niniejszy tekst został przygotowany w wersji polskiej i niemieckiej, i w obu językach jest w jednakowym stopniu ważne.

5. Akt Partnerstwa zawiera się na czas nieokreślony i wchodzi w życie w dniu podpisania. Sporządzony został w pięciu egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.


Rogoziniec, Gmina Zbąszynek, 18 września 2010 r.