17.07.2019

Dnia 16 czerwca 2019 r. Grzegorz Szydłowski król zielonoświątkowy Okręgu Poznańskiego ZKBS RP 2018/2019 oraz Mosińskie i Mosińsko-Puszczykowskie Bractwa Kurkowe zaprosiły na strzelnicę w Ludwikowie koło Mosiny członków bractw kurkowych okręgu poznańskiego, który skupia 33 bractwa. Do Ludwikowa przybył Jan Mazur - prezes Okręgu Poznańskiego Zjednoczenia KBS RP, Adam Borysiak - kapelan Zjednoczenia KBS RP oraz delegacje KBS z Dolska, Kórnika-Bnina, Lubonia, Mosiny, Murowanej Gośliny, Poznania, Puszczykowa, Śremu, Swarzędza, Zbąszynka, i liczne osoby towarzyszące. O godzinie 10tej ks. kanonik Edward Majka odprawił mszę św. w kaplicy w Ludwikowie.

Tytuł Króla Kurkowego Okręgu Poznańskiego ZKBS RP A.D. 2019/20 w strzelaniu do kura zielonoświątkowego zdobył Jan Mazur – prezes Okręgu Poznańskiego. Drugie miejsce zajął Wiesław Łyczkowski prezes Poznańskiego Bractwa Kurkowego. Trzeci był Krzysztof Rembowski z Mosińsko Puszczykowskiego Bractwa Strzeleckiego im. Tadeusza Jakubiaka.

Mistrzem Okręgu Poznańskiego ZKB RP na 2019/20 rok został Wojciech Maciejewski z Mosińsko-Puszczykowskiego Bractwa Strzeleckiego. Drugie miejsce zajął Eugeniusz Richter z KBS w Zbąszynku a trzeci był Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu.

            W strzelaniu do tarczy malowanej przez artystkę Ewę Buksalewicz-Moskal, ufundowaną przez króla zielonoświątkowego Okręgu Poznańskiego Ad 2018/2019 Grzegorza Szydłowskiego pierwsze miejsce zajął Wojciech Maciejewski z Mosińsko-Puszczykowskiego Bractwa Kurkowego. Drugie miejsce zajął Jan Mazur z KBS w Zbąszynku, a trzecie miejsce zajął Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu.

Tarczę jubileuszową 25-tego Turnieju o godność króla zielonoświątkowego Okręgu Poznańskiego ZKBS RP zdobył Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu, Drugie miejsce zajął Tomasz Szydłowski z KBS w Mosinie. Trzeci był Wojciech Wierkiewicz z Poznańskiego Bractwa Kurkowego.

W strzelaniu do tarczy Komandorii Poznańskiej Rycerskiego Zakonu św. Michała Archanioła zwyciężył Michał Wtorkowski z Bractwa Kurkowego w Murowanej-Goślinie. Drugie miejsce zajął Jan Ciszewicz z Bractwa Kurkowego w Dolsku. Trzecie miejsce zajął Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu.

W strzelaniu do tarczy charytatywnej zwyciężył Tomasz Szydłowski z KBS w Mosinie. Drugi był Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu a trzeci Marian Przybylski z KBS w Mosinie.

Strzelanie do kura okolicznościowego wygrał Marcin Przybylski z KBS w Mosinie. Drugie miejsce zajął Jerzy Szulc z KBS w Mosinie a trzeci był Andrzej Borowski z Poznańskiego Bractwa Kurkowego.

                                                                       Kazimierz Krawiarz

 

Ludwikowo 2019