Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x

Ostatnio dodane

 

Aktualności

02.07.2018

Dnia 10 czerwca 2018 r. Mieczysław Ciszewicz król zielonoświątkowy Okręgu Poznańskiego ZKBS RP 2017/2018 oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Dolska zaprosili do Dolska członków bractw kurkowych okręgu poznańskiego, który skupia 33 bractwa. Do Dolska przybył Jan Mazur - prezes Okręgu Poznańskiego, Zjednoczenia KBS RP, Zenon Jahns - starosta śremski, Henryk Lidka – burmistrz dolska, Adam Borysik - kapelan Zjednoczenia KBS RP oraz delegacje KBS z  Babimostu, z Jutrosina, Kórnika-Bnina, Książa, Lubonia, Mosiny, Murowanej Gośliny, Poznania, Puszczykowa, Śremu, Swarzędza, Zbąszyna, Zbąszynka, młodzież szkolna ze sztandarami oraz liczni goście.

Podczas mszy św. w gotyckiej świątyni pw. Św. Michała Archanioła, zbudowanym  w 1460 r. przez biskupa poznańskiego Andrzeja z Bnina, mszę św. koncelebrował proboszcz dolski ks. Rafał Pleszwa. Homilię wygłosił ks. Adam Borysik, który poświęcił też rzeźbę kura. Po mszy św. w rytm Orkiestry Miejskiej ze Śremu bracia przemaszerowali ulicami Dolska na strzelnicę. Ks. proboszcz Rafał Pleszewa złożył podziękowanie Mieczysławowi Ciszewiczowi za dar jaki uczynił miastu Dolsk swoim królestwem. Zaprosił też gości do budynku probostwa w którym zachowały się unikalne freski XVIII wieczne, z czasu gdy gospodarzył w Dolski biskup Teodor Czartoryski.

Tytuł Króla Kurkowego Okręgu Poznańskiego ZKBS RP A.D. 2018/19 zdobył Grzegorz Szydłowski z Bractwa Kurkowego z Mosiny. Drugie miejsce zajął Tadeusz Szymkowiak z Bractwa Kurkowego Dolsk. Trzeci był Waldemar Ronke z BK Śrem.

Grzegorz Szydłowski urodził się 24 listopada 1965 r w Mosinie, Z zawodu jest technikiem budownictwa. Uczestniczył w 1997 r. w powstaniu  KBS w Mosinie. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa KBS Mosina.

W strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Dolsku zwyciężył Andrzej Gronek z KBK Dolsk, Drugie miejsce zajął Jan Goliński z KBS w Książu, a trzecie miejsce zajął Zdzisław Kaczmarek z KBK Swarzędz.

Tarczę ufundowaną przez Zarząd Bractwa Kurkowego w Dolsku zdobył Jan Golinski z KBS w Książu. Drugie miejsce zajął Jan Ciszewicz KBS Dolsk, a trzeci był Tadeusz Marciniak z Bractwa Kurkowego Grodu Przemysława w Poznaniu.

W strzelaniu z broni krótkiej najlepszym był Andrzej Gronek z KBS Dolsk, Drugie miejsce zajął Michał Mielcarek z KBS w Śremie. A trzeci był Wojciech Maciejewski z Mosińsko-Puszczykowskiego KBS. 

Tytuł Mistrza Okręgu Zjednoczenia KBS RP został Zdzisław Kaczmarek z KBS w Swarzędzu. Drugie miejsce zajął Jan Ciszewicz z KBS Dolsk, a trzeci był Eugeniusz Rychter z KBS Zbąszynek.

Strzelanie o kura zakończyło się zwycięstwem Pawła Fabisiaka z KBS Dolsk. Drugie miejsce wywalczył Tadeusz Szymkowiak, a trzecie miejsce Renard Lipiński również z KBS Dolsk. 

Tarczę Króla Okręgu Poznańskiego AD 2017/18 brata Mieczysława Ciszewicza zdobył Jan Golinski z KBS w Książu. Drugi był Marek Balcerek z KBS w Jutrosinie, a trzeci Krzysztof Kaczmarek z KBS w Swarzędzu.

            Spotkanie w Dolsku odbyło się w koleżeńskiej, gościnnej i miłej atmosferze.

                                                                       Kazimierz Krawiarz

zielonośiatkowy 2018 ZKBS